100 Bin TL İle Ne İş Yapılır

yorumsuz
1.291 okundu

Türkiye’de parası olup da ne iş yapacağına karar veremeyen bir çok genç girişimci bulunuyor. Bu girişimcilerin bir çoğu parasıyla doğru yatırım için aylarca plan yaparken bazısı da direk bilmediği bir sektöre balıklama atlayabiliyor. 100 Bin TL gibi bir paranız var ise balıklama atlamak yerine araştırma yapıp yeterince bilgi sahibi olduğunuz bir alanda iş yapmak size daha çok geri dönüşü olacaktır.

Türkiye’de her üç kişiden biri kendi işinin sahibi olmak istiyor. Ancak araştırmalar gösteriyor ki bunların ya iş fikri oluyor sermayesi olmuyor ya da küçük de olsa sahip olduğu sermaye birikimiyle hangi işin kendisine uygun olduğunu seçemiyor. Bu noktada iyi bir pazar araştırması yapmak, özellikle yatırımın geri dönüş süresini iyi okumak ve yapılacak işin kâr marjına bakmak büyük önem taşıyor. Burada da franchising daha az risk taşıyan bir yatırım modeli olarak karşımıza çıkıyor. Zira kurumsal bir kimlik çatısı altında, değeri olan bir markayla yola çıkmak, girişimcilere ilk adımda büyük bir avantaj sağlıyor.

Bir çok iş fikrinden sizler için en kârlı olanları seçtik.

Franchising

Bu iş fikri bir çok firmanın iş kurmak isteyen kişilerin kendi mallarını satan dükkanlar açmasını sağlayan bir sistemdir. Yani örnek vermek gerekirse, bir çiğ köfte markasına gidip başvuru yaptığınız da o markanın adını ve ürünlerini kullanarak satış yapıyorsunuz. Tabi bunun için ilk başta 100 Bin TL gibi bir miktar paranız olması gerekiyor, çünkü çoğu firma bu işlemler, malzemeler vs. için sizden büyük miktarlar da para isteyecektir. Ancak zaman içinde paranızı kolayca çıkartabileceğiniz bir iş fikridir.

Gibi bir çok iş fikri vardır, ancak karar tamamen size kalmıştır. Kârlı günler dileriz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 26 Ekim 2015

Ek İş Başvurusu için Yorum Yapın