2 Bin TL İle Ne İş Yapılır?

yorumsuz
7.712 okundu

Günümüz dünyasında bir çok iş fikri, bir çok meslek dalı ve bir çok şirket vardır. Bunlar bir kenara dursun asıl bizi ilgilendiren bu iş fikirlerinin maliyeti, nasıl kurulduğu ne kadar para yeterli olduğudur. Her insanın aklına bazen ilgisini çeken bir iş için şu soru geliyordur ” acaba bu iş için kaç para gerekir? ”

Piyasalar, ülkeler de ki ekonomik krizler, bir iş kurmayı, bir proje yapmayı pek mümkün hale getirmese de büyük bütçelerle ve tabi çok çalışmayla olmayacak şeyler değildir. Bizim inceleyeceğimiz konu ise büyük işler, projeler değil de daha küçük başlıkta belirttiğimiz gibi 2000 TL ile ne iş yapılır?

Kısaca bahsetmek gerekirse; 2000 TL iş dünyası için çerez parası diyebiliriz. 2 Bin TL ile iş kurmak pek mümkün değildir. Ancak başka yapılabilecek şeyler vardır. Onları kısaca incelersek;

Bir İnternet Sitesi Satın Almak (bilginiz varsa)

Hali hazır da 2000 TL’niz var ve bunu katlamak istiyorsunuz. Aktif olarak çalışan ve sahibine para kazandıran yeni açılmış sitelerden birini alıp onun üzerinde çalışarak, zaman harcayarak daha fazla kazanç elde edebilirsiniz. Tabi isterseniz bu paranın 10/1 ile sıfırdan bir site kurabilirsiniz ancak yeni bir internet sitesini büyük bir hale getirmek çok büyük çaba ve emek istemektedir. Böyle bir durumun altından kalkabileceğinizi düşünüyorsanız yeni eğer uğraşamam biraz zaman ayırabilirim derseniz de bir site satın alabilirsiniz. Bilginiz var ise kısmı da internet ortamına, hazır yazılımlara aşinalığınız var mı? Daha önce tecrübeniz oldu mu yada size rehberlik edecek bilgili bir tanıdığınız var mı? Çünkü bazen öyle oluyor ki en ufak konuyu bilmiyor olmak site içinde bir sürü soruna yol açabiliyor.

Editörlük

2000 TL’niz var kendinize hemen 1.500 TL’lik bir bilgisayar aldınız. Bilgisayarınız var ise daha güzel çünkü 2 Bin TL’niz cebiniz de kalıyor ve kazandığınız paraları onun üstüne koyabileceksiniz. İnternetten editörlük hizmeti arayan site sahiplerine içeriklerini genişletmelerinde yardımcı olarak güzel paralar kazanabilirsiniz.

Youtuber

Youtuber kelimesi youtube sitesinde kanalı olan ve video yükleyip reklamlardan para kazanan kişilere deniliyor. Sizin de video olarak insanlara izletebileceğim komik, eğlenceli veya eğitici içeriğim var diyorsanız videolarınızı çekip youtube üzerinde yayınlayıp aynı şekilde youtube de bulunan reklam sistemini de kullanarak para kazanabilirsiniz.

Bu tarz ufak tefek işler için 2000 TL yeterli bir rakamdır. Ancak siz bir şirket kurmayı veya daha da büyük bir plan için daha çok miktar da paralar gereklidir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 23 Ekim 2015

Ek İş Başvurusu için Yorum Yapın