50 Bin TL İle Ne İş Yapılır

yorumsuz
1.529 okundu

50 Bin TL günümüz de iş kurmak isteyenler için çok büyük miktar olmasa da başlangıç için fazlasıyla yeterlidir. İş kurmak bir çok sorumluluk ve bir çok sorunu da beraberinde getirmektedir. En önemli sorun ise paranız varsa bile ne iş kuracağım, ne yapsam tutar acaba sorularıdır. Her insan kendi işini kurmak ve daha çok kazanç sağlamak ister. Ancak bunu yapabilenlerin sayısı malesef çok azdır. Her ay yüzlerce iş yeri açılış başvurusu yapılmasına rağmen bunlardan sadece bir kaç tanesi ayakta durabilmektedir.

Peki 50 Bin TL’niz var ve iş kuracaksınız ama ne yapmalısınız bilmiyorsunuz. Bir kaç iş fikrini sizlerle paylaşalım.

Su ile kazan!

Normal içme suyunu alkali su haline getiren Alkalife’ın Türkiye’deki mümessili Vega Dış Ticaret, bayilik veriyor. Öncelikli olarak İstanbul, Ankara ve İzmir’i hedefleyen Alkalife Türkiye Yönetici Ortağı Hicret Akarsu, Alkalife bayiliğini almak isteyenlerin sadece 3 bin TL yatırım yapmasının yeterli olduğunu belirtiyor. Kar marjının yüzde 40’tan başladığını öne süren Akarsu, gelirlerden de hiçbir pay talep etmediklerini söylüyor.

Kahve Zinciri

44 ülkede 70’ten fazla şubesi olan Testa Rossa Caffe, Türkiye’de hızlanmak istiyor. Farklı konseptleri olan Testa Rossa Caffe, Espresso konsepti için 6 bin 250 euro, Caffe&Bar konsepti için ise, 12 bin 500 euro talep ediyor. Testa Rossa Caffe’nin franchise bedeli içinde sunduğu hizmetler, isim hakkı, personel eğitimi ve Testa Rossa konsept malzemelerini içeriyor. Kendi işini kurmak isteyenler için franchise bedelinde indirimler uygulanırken taksitlendirme olanağı da var. Marka, Türkiye’nin her noktasına açılmak istiyor.

Arabada Souper Çorba!

‘Souper Çorba’nın franchise bedeli 10 bin euro. Souper Çorba’lar; AVM’lerde corner ya da 20-30 metrekarelik mini dükkanlar şeklinde açılabiliyor. Açık alan Souper Çorba’lar için ise; Eminönü, Beşiktaş, Kadıköy gibi noktalar uygun görülenler arasında. Çorba arabalarında ürünler ise ısı iletmeyen kaplarda sunuluyor.

İş tutmazsa yatırım maliyetini geri veriyor!

ÇITIR Usta, franchise olarak yatırımcılardan 20 bin TL talep ediyor. Yatırımcı belli bir dönem içerisinde müşteri kaybına uğrar ya da bulunduğu konumda tutulmaz ise yatırım maliyetinin belli bir kısmını geri alabiliyor. Çıtır Usta Yönetim Kurulu Başkanı Atilla Külekçioğlu, cadde veya toplu konut projelerinin yoğun olduğu bölgelerde bayilik hedeflediklerini belirterek, uygun gördükleri yerlere yatırım yaptıklarını söylüyor.

Sizlere bir kaç iş fikrini burada belirttik, siz siz olun kendinize gerçekten uygun bir iş fikri bulmadan paranızı heba etmeyin.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , ,
Eklenme Tarihi: 4 Kasım 2015

Ek İş Başvurusu için Yorum Yapın