Demlik Çayı Kutulama İşi

yorumsuz
184 okundu

Kültürümüzün birçok farklı unsuru, iş sektörlerine konu olmuştur. Karadeniz Bölgesi başta olmak üzere, ülkemizin her yerinde farklı bitkilerle meydana getirilen klasik ve meyveli çaylar; daha çok kişinin bardağına ulaşsın diye demlik çay haline getirilmektedir. Bu sayede ülkemizin bütün güzellikleri, sınırsız bir lojistik ağına sahip olacaktır. Demlik çay konulu iş gerçekleştiren firmalar, demlik çayı kutulama işinden para kazanmak isteyen ev hanımları ve öğrencilere yönelik birçok farklı ek iş imkanı oluşturmuştur. Bununla birlikte, kadınlar ve öğrenciler kendi ekonomik özgürlüklerine de sahip olacaklardır. Kutulama işi, ek işlerin arasında en çok para kazandıran işlerin başında gelmektedir. Genel olarak demlik çayı kutulayan kişiler, aynı zamanda ek iş ilanlarından daha çok kazanmak için sayı adedini firma ile görüşerek arttırabilirler. Gerekli zamanda işlerini halledecek olan firmalar, aynı zamanda birçok farklı gelir de elde etmiş olacaklardır.

Evde Demlik Çayı Kutulama İşi Nasıl Yapılır?

Çay firmalarının birçoğu, artık demlik çay üretimini gerçekleştirerek piyasada yer almaktadır. Üretimin çok olması, kutulama işleminin de zor sayılara ulaşmasına neden olmuştur. Firmalar kutulama işleminde makineleşmeye giderlerse, maliyetler altında ezilecek ve ciddi zararlar meydana gelecektir. Bu yüzden de ek iş imkanı isteyen kadınların ve öğrencilerin rahatlıkla yapabilecekleri bir iş imkanı sağlanmıştır. Sağlık Bakanlığı tarafından oluşturulan şartları sağlayan kişiler, rahatlıkla ek iş olarak demlik çay kutulama işini yapabilirler. Firmaların verdikleri kutulara, genel olarak 24, 36 ve 48 adet demlik çay konulması istenecektir. Bunun yanında ise jelatin paketleme makinesi ile sarmak ve paketlemek de, işlemin devamında yapılmalıdır. Her zaman hijyen kurallarına uymak ve bu sayede kutulama işleminde hata yapmamak, bu işin en önemli kurallarıdır.

Evde Demlik Kutulama Ne Kadar Para Kazandırır?

Haftalık olarak ödeme yapan firmalar, hatasız bir şekilde demlik çay kutulayan çalışanlarına genel olarak 500 TL ile 700 TL arasında bir gelir kazandıracaktır. Özellikle paketleme ve jelatin kısmında başarılı olan çalışanlar, firmalar tarafından ekstra primlerle de ödüllendirilecektir. Haftalık ödemenin yanında, günlük ve aylık ödeme de yapılmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 5 Ocak 2019

Ek İş Başvurusu için Yorum Yapın