Deneyimsiz Personel Eleman Alımları İş İlanları 2018

6 yorum
998 okundu

Deneyimsiz personel kavramı iş dünyasında ve daha bir çok alanda kullanılmaktadır. Deneyimsiz personelin ne anlama geldiğini öncelikle açıklayalım. Deneyimsiz personel; çalışılmak istenen iş hakkında hiçbir tecrübesi olmayan yani işi öğretmek üzere işe alınan kişilere yada belli bir tecrübesi olan ancak bu tecrübeyi iş dünyasına uygun daha çok geliştirmek isteyen kişiler için kullanılmaktadır.

Deneyimsiz personeller genellikle üniversite mezunlarına denmektedir. Üniversiteden yeni mezun olmuş kişiler iş dünyası ve çalışmak istedikleri iş hakkında azami düzeyde bilgi sahibi oldukları için onlar deneyimsiz sayılmaktadırlar. Bu deneyimleri, tecrübeleri kazanmak, bilgilerini arttırabilmek için işe girip hem iş dünyasını hemde işlerini en iyi şekilde öğrenmek isterler. Deneyimsiz personel arayan bir çok firma bulunmaktadır.

Her firmada yer almayan bu tarz ilanlar genelde kendisi için eleman yetiştirmek isteyen firmalar tarafından tercih edilmektedir. Bir çok firma bu tarz iş ve öğretme sistemini benimsemiştir. Büyük şirketler de “ bankada kampüs, stajyer vb. “ isimlerle anılmaktadır. Deneyimsiz personeller için birkaç iş kolunu listeleyelim;

  • Gemi Elemanı
  • Müşteri Temsilcisi
  • Satış Danışmanı
  • Pazarlamacı
  • Tekniker
  • Aşçı Yardımcısı
  • Yönetici Asistanı

Liste de bulunmayan daha bir çok iş kolunda deneyimsiz personel alarak kişilere bu tecrübeleri kazandırmayı amaçlamaktadırlar. Bu şekilde bir çok insan okuldan mezun olduktan sonra işi hakkında gerekli tecrübeleri kazanabilmektedir.
http://www.yenibiris.com/deneyimsiz-is-ilanlari

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , ,
Eklenme Tarihi: 19 Mart 2016

Ek İş Başvurusu için Yorum Yapın

Deneyimsiz Personel Eleman Alımları İş İlanları 2018 (6 Yorum)