Diyanet İşleri Başkanlığı Müfettiş Yardımcısı İlanı

yorumsuz
815 okundu

Diyanet işleri başkanlığı kendi bünyesinde eleman alımı yapacağını duyurdu. Başkanlık tarafından rehber ve teftiş bölümünde ki genel idare hizmet sınıfına ait 7. derece 17 adet müfettiş yardımcılığı kadrosuna sınavla eleman alınacağını ilan etti. Diyanet işleri bildiğiniz gibi dini konularla, namaz vakitleri, camilerin denetlenmesi vb. bir çok konu da yetkili bir kuruluştur. Bu kuruluşta işe başlamak kamu kuruluşlarında çalışanlarla aynı şartlar altında çalışacağınız anlamına gelmektedir. Diyanet işleri başkanlığı kamu kuruluşları arasında en gözde olanlar arasında yer almaktadır. Bu nedenden dolayı iş alımları yapan ve bir çok başvuru alan yegane kurumlardan biridir.

Diyanet İşleri Başkanlığı Müfettiş Yardımcısı Başvuru Şartları

  • En az lisans düzeyinde dini yükseköğrenim görmüş olmak,
  • 01/01/2016 tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak, (657 Sayılı DMK. Ek Madde 40)
  • 21/05/2011 tarihinden sonra Diyanet İşleri Başkanlığındaki kadrolara atananlarda A Grubu kadrolara atanacaklar için yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından en az 70 (yetmiş) puan almış olmak.

Başvuru Sırasında İstenen Belgeler

  • Erkek adayların askerlikle ilişiği olmadığına dair yazılı beyanı,
  • Diploma veya mezuniyet belgesinin aslı veya Başkanlıkça onaylı örneği,
  • İki adet vesikalık fotoğraf,
  • Adli sicil kaydına dair yazılı beyan,
  • Adayın öğrenim gördüğü okulları, daha önce yaptığı iş ve görevleri, bildiği yabancı dil ve seviyesini, varsa katıldığı sosyal faaliyetler ile gerekli gördüğü diğer bilgileri içeren, kendi el yazısıyla yazılmış öz geçmiş.

Başvuru Şekli

Başvurular, istenen belgelerle birlikte, en geç 29/03/2016 Salı günü Saat 18:00’a kadar Diyanet İşleri Başkanlığı Rehberlik ve Teftiş Başkanlığına bizzat veya posta ile yapılır. Postadaki gecikmeler dikkate alınmaz.

Sınav Yeri :  Diyanet İşleri Başkanlığı
Sınav Tarihi : 11/04/2016 Pazartesi günü Saat: 14:00
Müracaat Adresi : Diyanet İşleri Başkanlığı, Üniversiteler Mahallesi Dumlupınar Bulvarı No: 147/A 06800 Çankaya/Ankara

Sizde Diyanet İşleri Başkanlığında çalışmak istiyorsanız yukarıda yer alan tüm bilgiler ile beraber belirtilen tarih ve yerler de başvurunuzu yapabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 3 Mart 2016

Ek İş Başvurusu için Yorum Yapın