Ek İş Veren Firmalar

57 yorum
4.441 okundu

Bazı firmalar yoğun eleman gerektiren veya ufak tefek işleri için yada yazlık, kışlık, haftalık, aylık, dönemlik diye tabir edilen çalışma şartları için şirkete sabit kadrolu eleman almak yerine ek iş yapmayı tercih eden ve bunlara başvuru yapan kişilerle çalışır. Bu kişilere herhangi bir kadro sağlamadığı için firmaya ekstra bir masraf getirmemekte olduğu için firmalar tarafından tercih edilir. Firma ek iş verdiği kişilere yaptığı iş kadar gerekli ödemeleri yaparak hem fazla masraflardan kurtulmuş oluyor hemde işini uygun şartlar altında yaptırmış oluyor.

Ek iş sistemini uygulayan firmalar genel de küçük veya orta ölçekli firmalar olmaktadırlar. Büyük firmaların bu tarz işler için ek iş değil kadrolu olarak eleman almaktadırlar. Ancak kadrolu eleman alımı için bir çok prosedür olduğu için sadece ek iş yapıp biraz harçlık kazanmak isteyen kişiler için tercih edilecek bir durum değildir.

Ek İş’ten Ne Kadar Kazanılır?

Ek iş veren firmalar genel de işleri ucuza kapatmak adına bu yöntemi tercih etmektedirler. Bundan dolayı ek iş yaparak kazanabileceğini para yapacağınız işe göre 50 TL ile 1000 TL arası değişmektedir. Genel de ek iş yapmayı tercih eden kişiler birden fazla firmanın işini yaparak kazançlarını 2’ye katlamaya çalışırlar. Ancak aksi durumlar haricinde ek iş veren firmalardan kazanabileceğiniz para miktarları böyledir.

Ek İş Veren Firmalar Nasıl Bulunur?

Ek işler de çalışacak eleman bulmak isteyen firmalar genel de bunu da masrafsız hale getirmek için internet siteleri üzerinde ilan yayınlayan sitelere veya kendi bünyelerinde barınan siteler de ilanlar açarak bunları duyurmaktadırlar. Bu tarz ilanları bulmak kolay olmasa da internette ki arama motorlarında doğru anahtar kelimeleri kullanıp yaptığınız aramalar sayesinde bu firmaların ilanlarını bulabilirsiniz.

Ek iş veren firmaların ne kadar kazandırdığını ve nasıl bulunduğuyla ilgili sizleri bilgilendirmeye çalıştık. Ek iş yapmak isteyen her bireyin bu tarz bilgileri göz önünde bulundurması işe başlamadan önce her zaman daha iyi şartlar da işe başlamasını sağlayacaktır.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 18 Kasım 2015

Ek İş Başvurusu için Yorum Yapın

Ek İş Veren Firmalar (57 Yorum)