Esnaf Kredisi KOSGEB Başvuru Şartları

yorumsuz
401 okundu

Esnaf kredisi KOSGEB almak isteyen pek çok girişimci bulunuyor. Pek çok kişinin bildiği gibi, kısa süre önce girişimcileri desteklemek adına devlet tarafından çıkarılan bir kanunla, artık devlet desteği açarak kendi iş yerinizi kurabilmeniz ve kendi iş yerinizin patronu olabilmeniz mümkün. KOSGEB, aracılığı ile girişimcilere sağlanan bu kredi, özellikle kendi işinin patronu olmak için ideal. Peki bu krediyi hangi şartlarda alabilirsiniz ve kredi başvuru için ne yapmanız gerekmektedir. Sizler için araştırdık ve derledik.

KOSGEB Kredisine Nasıl Başvurulur?

KOSGEB kredisi almak amacı ile bir başvuru yapmak istiyorsanız, mutlaka belirli şartları sağlıyor olmanız gerekmektedir. KOSGEB, isminden de anlaşılabileceği gibi girişimcileri destekleyen ve onlar için kredi hizmeti sunan bir kuruluştur. KOSGEB kredisi, birçok kişi için geri ödemesizdir. Devletten bu geri ödemesiz krediyi almak isteyen pek çok kişi bulunmakta, bu krediyi alabilmek için de belirli şartlara tabi olmak gerekmektedir.

Bu krediye başvuracaksanız, sağlamanız gereken ilk nitelik, KOSGEB’in sağlamış olduğu eğitime katılmak olacaktır. Siz de KOSGEB kredisi almak istiyorsanız, bu şartı sağlamalı ve belirli zamanlarda düzenlenen eğitime kendi projenizle katılarak bilgi olmanız mümkündür.

Kosgeb kredisine bölge müdürlüklerine başvuru yaparak kredi için başvuru yapabilirsiniz. Destek kredisi, kendi işinizi kurmanız ve bu işi geliştirmeniz için son derece avantajlıdır. KOSGEB destek kredisi için gerekli başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir.

KOSGEB’e kayıt yaptırmakla işe başlayabilir; veri tabanına kayıt yaptırmakla devam edebilirsiniz. Gerçekten yararlı olacak bir girişim kurmak istiyorsanız, KOSGEB kredisi bu alanda size yardımcı olacak unsurlardan bir tanesidir. Siz de bu hizmete başvurarak kredi alabilir ve kendi iş yerinizi kurabilirsiniz.

Projenizin mevcut kurul tarafından beğenilmesi ve destek görmesi halinde KOSGEB kredisi almak için bir fırsat doğabilmektedir. Başvuru için bir talep formunu doldurmanız, sizin için oldukça yararlı olacaktır. Konu ile ilgili bir kurul toplantısı yapılırsa ve projeniz beğenilirse, bu kredi alabilmek için yeterli şartlardan birisi olacaktır. Siz de daha fazla bilgi alabilmek için internet sitemizi takipte kalabileceğinizi unutmayın.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 10 Mart 2018

Ek İş Başvurusu için Yorum Yapın