Evde Çorap Paketleme İşi

yorumsuz
516 okundu

Ülkemizde pazar payı olarak en büyük sektörlerden bir tanesi de tekstil sektörüdür. Tekstil sektöründeki büyüklük o kadar fazladır ki, firmalar artık verilen siparişlere yetişemez hale gelmişlerdir. İş yükünü bir nebze olsun azaltmak isteyen firmalar, internet siteleri üzerinden ek iş ilanı vermeye başlamışlardır. Tekstil ürünleri arasında en çok satılan ürün olan çorap, ek iş konusunda da aynı başarısını göstermektedir. Her zaman müşterilerin yoğun olduğu çorap işinde, paketleme çok büyük önem kazanmaktadır. Çorapların paketlenmesi için ev hanımları ve öğrencilerin istedikleri ek iş imkanı oluşmuş olacaktır. Bu sayede hem güzel paralar kazanılacak, hem de az bir vakit harcanarak ev ekonomisine katkıda bulunulacaktır.

Evde Çorap Paketleme İşi Nedir?

Ek iş olarak gerçekleştirilen çorap paketleme işinde, yapılacak olan işlemler basittir. Birçok farklı çeşitteki çoraplar, çalışanlara verilir ve belirli sayılarda paketlenmesi istenir. Normal, babet, kadın, bebek ve erkek çorapları, modellerden bazılarıdır. Babet çoraplar paketlenirken mukavva kalıplarından yardım almak gerekecektir. Paketleme işlemi esnasında genel olarak 5 veya 10 adette bir paket yapılması istenir. Ayrıca paketlemesi biten çorapların, belirli sayılarda kolilere yerleştirilmesi de gerekecektir. Firmadan eve gelen yetkililer, çorap paketleme işindeki detayları çalışanlara göstereceklerdir. Bu sayede 3 günde bir gelip kontrol edilerek alınacak olan paketlere, peşin ödeme yapılacaktır. Renklerine ve ayak numaralarına göre ayrılacak olan çoraplarda, sayı ve çeşit hatası yapılmadığı sürece firma tarafından alım olacaktır.

Evde Çorap Paketleme İşi Ne Kadar Kazandırır?

Evde çorap paketleme işi son zamanlardaki ek işler arasından en çok para getirenlerdendir. Firmalar genel olarak aylık veya bazen de haftalık şekilde ödeme yapmaktadırlar. Bu sayede aylık olarak 2300 TL ile 2700 TL arasında bir kazanç elde edilmesi mümkündür. Tekstille uğraşan firmaların en önem verdiği konu, hızlı değil doğru paketlemelerin gerçekleştirilmesidir. Bazı firmalar, çalışanlarına sigorta primi yatırarak onları daha da teşvik etmektedir. Özellikle kadınlar ve öğrenciler evde çorap paketleme işi sayesinde ciddi rakamlar kazanacaktır. Bu sayede de kendi ekonomik özgürlüklerini kazanma yolunda bir adım atmış olacaklardır.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 16 Aralık 2018

Ek İş Başvurusu için Yorum Yapın