Evde Demlik Çayı Paketleme

yorumsuz
199 okundu

Maddi zorluk çeken kişilerin, evde oturarak yapacakları birçok farklı ek iş imkanı vardır. Özellikle; öğrenciler, ev hanımları ve emekli kişilerin yapabilecekleri bu işlerle beraber, ev ekonomisine ciddi kazançlarla yardım edilebilir. Genel olarak çeşitli konularda paketleme işleri bulunmaktadır. Zaten ek işlerin arasında en çok para kazandıran işlerden bir tanesi de paketleme işidir. Evde demlik çayı paketleme işi de, firmaların çalışanlarına aylık olarak 2500 TL ile 3000 TL arasında bir kazanç vermelerini sağlayacak türdendir. Sektördeki büyüme yüzünden yetişilemeyen paketleme işlemi, ek iş ilanları üzerinden başvuru yapacak olan kişilere verilir. Hem firmalar gerekli işlemlerini zamanında tamamlarlar hem de çalışanlar kendilerine ekonomik anlamda bir gelir üretmiş olurlar.

Evde Demlik Çayı Paketleme İşlemi Nasıl Yapılır?

Çay firmalarının birçoğu demlik çay üretimine başlamışlardır. Fakat her ne kadar çok üretim olsa da, demlik çaylarının paketlenmesi zahmetli bir iştir. Bu yüzden de firmalar bu konuda makineleşmek yerine, ek iş imkanı arayan kişilere yeni bir fırsat yaratmışlardır. İşlemin yapılacağı ortam temiz olduğu takdirde, Sağlık Bakanlığı onayını sağlayacak çaylar üretilebilir. Firmaların verdiği her kutuya 48 adet demlik çay konması gerekir. Kutuya yerleştirilen çayların, jelatin paketleme makinesi yardımıyla da paketlenmesi ve sarılması gerekir. Bu işlemlerin hepsini, firmadan gelecek olan yetkililer zaten detaylarıyla anlatacaktır. Sizin yapmanız gereken iş esnasında her zaman hijyen kurallarına uymak ve sayı konusunda bir şaşırmaya imkan vermemektir.

Evde Demlik Çay Paketleme İşi Veren Firmalar

Ülkemizin vazgeçilmez içeceği olan çayın, demlik çay şeklinde satılması için özenle paketlenmesi gerekilir. Bu sayede ortaya çıkacak paketleme işi, ev hanımlarına ve öğrencilerine ek iş imkanı sunar. Firmalar çalışanlarının daha düzgün ve temiz ortamlarda çalışmaları için belirli şartların üzerinde ödeme gerçekleştirirler. Bu yüzden genel olarak demlik çay paketleme işinden haftalık olarak 700 TL kazanılmaktadır. Verilen paketlerden memnun olan firma, aylık olarak çalışanlarına 2800 TL ve prim şeklinde bir ödeme gerçekleştirir. Evlere ek iş ilanı veren firmalar, ek iş ilanları veren internet sitelerine başvurarak çalışan almaktadır.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 16 Aralık 2018

Ek İş Başvurusu için Yorum Yapın