Evde Kaktüs Yetiştirme İşi

175 yorum
16.887 okundu

Evde yapılacak ek işler kategorisinde devam etmiş olduğumuz yazılara yeni bir iş olan, evde kaktüs yetiştirme işiyle devam ediyoruz. Evde ek iş yaparak para kazanan herkesi dediği gibi, evdeki rahatlığı ve çalışma ortamını hiçbir yerde bulamıyorum sözleri pek de yabana atılacak tarzda söylenmiş söz değildir. Çünkü: başınızda herhangi bir patron yoktur, size emirler yağdıran çalışanlar ve bu gibi hiçbir zaman sevilmeyen durumlar ile karşılaşmazsınız. Bu yazımızda Teraryum yapımında kullanılan kaktüslerin evde nasıl yetiştirebileceğimizden ve bunlardan nasıl ek gelir kazanacağımızdan bahsedeceğiz.

Evde Kaktüs Yetiştirme İşi Yapabilir Miyim?

Her evde bir tane çiçek kesinlikle yetiştiriliyordur. Çünkü çiçek, evin oksijen kaynağı olarak görev yapmaktadır. Evinde çiçek yetiştirmeyen ev hanımına henüz rastlamadık. İşte evde çiçek yetiştirme hobinizi işe çevirmenin vakti, evinizde çiçeklerinizin yanında kaktüs yetiştirerek ek kazanç sağlayabilirisiniz. Yapabilir miyim? Sorunuzun cevabı çiçek yetiştirmeyi seviyor ve biliyorsanız, bu iş tam size göre. Çiçek yetiştirmedeki belli şartları bildiğiniz sürece bu işi yaparak aylık 1500 Türk Lirası ve üzeri gelir elde edebilirsiniz. Bitki yetiştirme konusunda bilgi sahibiyim diyorsanız bu işi yapmamanız için hiçbir sebep bulunmamaktadır. İnternette kaktüsün nasıl yetiştirildiğine dair yüzlerce bilgi bulabilirsiniz. Bu kaynaklardan yararlanarak sizde, kaktüs yetiştirme işine başlayarak, ek gelir elde edebilirsiniz. Bu elde ettiğiniz gelirler ile aile bütçenizi rahatlatabilir ve çocuklarınızın ihtiyaçlarına yardımcı olabilirsiniz.

Evde Kaktüs Yetiştirme İşi Nasıl Yapılır?

Yukarı paragrafta bahsettiğimiz üzere, çiçek yetiştirmeden hiçbir farkı yoktur. Çiçek yetiştirmesini bilmiyorsanız bu konuda gerekli araştırmayı yaparak, bu işe başlayabilirsiniz. Kaktüs yetiştirmek için ilgili firmalar ile iletişime geçerek size verilecek olan kaktüsleri evinize yerleştirip gerekli olan bakımları yaparak. Bu işin kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Evde Kaktüs Yetiştirme İşi Veren Firmalar

Bu firmalar genellikle, kaktüsten teraryum elde eden firmalardır. Çevrenizde böyle firmalar varsa bunlar ile iletişime geçerek, kaktüs yetiştirme işini alabilir ve evinizde ek gelir elde edebilirsiniz. Bu tür işleri bir grup oluşturarak evinizde yapabilirsiniz. Grup oluşturmak hem birbirinize yardımcı olmak hem de daha fazla kazanmak için tercih edilmelidir.

Sizde Evde Kaktüs Yetiştirme İşi yapmak istiyorsanız iletişim bilgilerinizi konu sonunda yer alan yorum alanında paylaşabilirsiniz. Bu şekilde ihtiyaç durumunda ki firmalar sizinle iletişime geçeceklerdir.
Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 21 Haziran 2016

Ek İş Başvurusu için Yorum Yapın

Evde Kaktüs Yetiştirme İşi (175 Yorum)

  1. Çiçek yetiştirmeyi çok seven biri olaraktan, teraryum ve kaktus çeşitlerine olan merakımdan dolayı bu iş dikkatimi çekti. Suan çocuğuma bakacak kimse olmadığı için çalışma hayatına geri donemiyorum. Acil gelire ihtiyacım var. Dönüş yaparsanız çoook sevinirim.

  2. merhaba ben ev hanımıyım evde iş yapmak istiyorum pendik istanbulda oturuyorum lütfen bana dönüş yapınız…

  3. Emekliyim kaktüs konusunda tecrübeli biriyim evde kaktüs yetiştiriciliği işi için bilgi almakistiyorum Ankara Dikmen de oturuyorum. cevap verirseniz memnun olurum

  4. terasımda 600 e yakın kaktüs ve sukulent çeşidim var.hobi olarak yapıyordum ki bir baktı yüzlerce oldu.yakında emekli oluyorum ve ek iş olarak bunu yapmak istiyorum.hatta en büyük hayalim bir dükkan açmak.terasa sığdıramadığım için çoğalttığım kaktüs ve sukulentlerimi isteyen firmalara satış yapabilirim.

1 8 9 10