Evde Makale Yazma İşi

yorumsuz
29 okundu

Makale yazarlığı, son yılların en favori işlerinden biridir. Bir meslek haline dönüşen makale yazarlığı, üniversite öğrencilerinden ev hanımlarına, ek iş arayanlardan meslek seçimi yapanlara dek pek çok kişinin tercih ettiği işlerden biridir.

Makale yazarı iş ilanları hemen her gün iş arama sitelerinde sunulan ve daima iş alanı olan bir meslektir. Havuz siteler veya günlük yazı teslimli siteler bulunuyor. Başvuru yapılarak hemen makale yazarlığına başlanabilir.

Makale Yazarlığı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Her makale sitesinin farklı başvuru teknikleri olup, genellikle mail üzerinden başvuru yapılır. Örnek dosya gönderilerek başvuru yapılabilir. Online sistem üzerinden yapılan başvurularda da form doldurulur ve örnek dosya eklenerek, başvuru talebi sağlanır.

Örnek dosya ise belirli konularda yazılan örnek makaleleri içermektedir. Word formatında yazılan örnek makalenin SEO uyumlu olması önemlidir. Şayet sitede yazı formatı belirtilmiş ise aynı şekilde yazım sağlanmalı ve kelime sayısına göre alt başlıklar, anahtar eklime kombinasyonları yapılmalıdır.

Örnek dosyanın istenilen niteliklerde olması önemlidir. Genellikle hemen onaylanan örnek makaleler ile sisteme giriş yaparak hemen yazmaya başlayabilirsiniz.

Makale Yazarlığı Üyelik Oluşturma

Makale yazarlığı sitelerinden bazıları, üyelik usulünde kayıt sağlamaktadır. Bu tür platformlara giriş yaparak, online üyelik formuyla katılım sağlayabilirsiniz. Genellikle sisteme giriş yaptıktan sonra, ilk yazarlar için verilen makale türleri bulunuyor. Makaleleri yazdıktan sonra, onaylanmasına göre sisteme başlangıç yapılabilir.

Farklı bir onay sürecine gerek olmadan otomatik sistem ile makale yazarlığı yapılabilir. Home office çalışma rahatlığında ve istenilen miktarda yazı yazarak para kazanma olanağı sunuluyor. Ancak makale yazarlığı için verilen ücretler biraz düşüktür.

Hatırı sayılır bir maaş elde etmek için günlük 6000 ile 10.000 kelime arasında yazı yazmak gereklidir. Haftalık ve aylık metot ile çalışan sitelerde ise daha yüksek miktarlar kazanılabilir. Günlük kelime sayısı üzerinden maaş usulünde makale yazarlığı olanağı sunuluyor.

İş ilanları arama sitelerine bakarak, tüm makale sitelerini inceleyebilir, fiyatlarına ve sistemlerine göre tercih yapabilirsiniz. Başlangıçta zor gibi görünse de pratik yaptıkça daha çok makale yazabilir ve daha çok para kazanabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 7 Ocak 2019

Ek İş Başvurusu için Yorum Yapın