Evde Yemek İşi

121 yorum
7.294 okundu

Ek iş  yapmak her insanın mecburiyetleri yüzünden tercih ettiği bir iş çeşididir. Genel de erkeklerin yaptığı her türlü ek iş ailesine ve kendisine bakabilmek, ihtiyaçları karşılayabilmek için maddi kazanç sağlamak adına yaptığı bir iş çeşididir. Ek iş yapmak ne kadar sizi zenginliğe ulaştıracak kadar kazandırmasa da maddi kaynak çıkartmak adına size fazlaca yardımcı olacaktır. Bu yazımız da evde yemek işi yapmak isteyenlerin nelere dikkat etmesi gerektiğini, neler yapılması gerektiği gibi konulardan bahsedeceğiz. Evde yemek işini genel de bayan ev hanımları yapmaktadırlar.

Yemek işi verecek olan firmalar çoğunlukla bayan ev hanımlarını tercih etmektedirler. Bunun sebebi hem işe ayıracak vakitlerinin olması hemde ev yemekleri yapabilen biriyle çalışmak içindir. Her insan dışarıda çalışırken veya farklı yerlerde evinden uzak kaldığında ev yemeklerini özlemiştir. Bir iş yerinde çalışırken dışarıdan sürekli fast food beslenirken insan ister istemez bir ev yemeği olsa da yesek diye düşünür. Bazı firmalar insanları hem yemek alışkanlıklarını bozmamak hemde sağlıklarını korumak ve tabi masraf olarak da daha az oranda tutan yemek yaptırma işini tercih etmektedirler.

Evde Yemek İşi yapmak isteyen ev hanımları öncelikle bilmeleri gereken önemli şeyleri maddeler halinde incelersek;

 • Evde bir firmaya yemek yapmak işi ailenize yemek yapmaya benzemez, hızlı, pratik, çabuk ve lezzetli yemekler yapmak zorundasınız, siz yemek yapmadığınız da aileniz bir şey demez ama bir firmaya ” bugün ben yemek yapmıyorum ” deme lüksünüz yoktur.
 • Firmalara her gün düzenli olarak yemek yapmanız gerekmektedir. Bu yüzden ev işlerinizin bir çoğu yemek işlerinden sonraya yani akşam saatlerine kalacaktır.
 • Firmalar genellikle yemekler için alınacak malzemelere karışmazlar, size malzemeler için belli bir miktar para verirler sizde bu parayla pazar veya marketlerden alışveriş yaparak yemekleri yaparsınız.
 • Belli sayıda çalışanı olan bir firmaya yemek pişireceğiniz için miktarlar da ona göre çok olmalıdır, özellikle pişirilecek yemeklere, tatlılara ve diğer tüm malzemelere oldukça dikkat etmeniz ve dikkatli seçmeniz gerekir.
 • Yemekleri genel de sizden gelip alırlar bu yüzden yemeklerinizi size belirtilen saate kadar yetiştirmeniz ve gerekli taşıma kaplarına koymanız gerekir.
 • Evde yemek yapma işi çok tempolu bir iştir, eğer kendinize ve yaptığınız yemeklere güvenmiyorsanız böyle bir işte çalışmayı düşünmeyin.
 • Evde Yemek İşi ile ilgili ev hanımlarına hem ön bilgi hemde bilinmesi gereken konular hakkında kısa bir bildiri hazırladık. Eğer siz bu işi yapabileceğinizi düşünüyorsanız güzel paralar kazanabilirsiniz. Yemek işi verecek olan firmalar genel de küçük ve orta ölçekli olacağı için böyle bir iş bulabilmek için genel de tanıdıklarınıza sormanız her zaman sizin için artı olacaktır.
Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 18 Kasım 2015

Ek İş Başvurusu için Yorum Yapın

Evde Yemek İşi (121 Yorum)

 1. İstanbul halkalida oturuyorum beş yildir aşçilik yaptim şimdi çocuklarim bakan yok diye çalişamiyorum kurslarinada gitmişim yemek işinize talibim

 2. Asciyim,çocuğuma bakacak kimse olmadığı için calisamiyorum
  Her türlü yemeği istenilen sayıda çıkartırım, Eskisehir merkez de yaşıyorum. Işe ihtiyacım var

 3. evde yapılcak her türlü paketleme işine talibim.istanbul avrupa yakasında oturuyorum.
  iş teklifleri bekliyorum

 4. izmir bornovada oturuyorum üniversite öğrencisiyim ek iş yapmak istiyorum gıda bölümünde okumaktayım

1 5 6 7