Kamuya 74 Bin Memur Personel Alınacak

1 yorum
818 okundu

2016 yılının başından itibaren merkezi yönetime bağlı olan idarelere personel alımı yapılması planlanıyor. Memur alımı ile ilgili bütçe görüşmeleri ve diğer detaylar meclis onayından geçmesi için sunuldu. Verilen tasarıya göre bütçe giderleri 540,9 milyar lira vergi gelirlerinin ise 444,1 milyon lira olması bekleniyor. 2016 yılında oluşan merkezi yönetimde oluşan personel açığı nedeniyle bu açığın çeşitli departmanlarda olduğu biliniyor. Bu departmanlara bir çok üniversite mezunu eleman alınacağı gibi bir çok da kalifiye elemanda alınacaktır.

KAMUYA 74 BİN PERSONEL ALINACAK

Kamuya 74 Bin Memur Personel alımı yapılarak bir çok iş yükünün azaltılması ve paylaştırılması planlanıyor. Memur olmak isteyenler için bulunmaz bir fırsat olan bu iş fırsatı bir çok vatandaş tarafından şimdiden merakla beklenmeye başlandı. Memur olacak kişilerin maaşları ile ilgili detaylı bir bilgi yayınlanmadı. Ancak devlet memuru maaşları aşağı yukarı Türkiye şartları içinde en yüksek maaşlar olarak bilindiği için eğer siz de memur olmak istiyorsanız bu fırsatı kaçırmamanız gerekir.

2016 Yılı itibariyle 74 bin personel alımı sayesinde bir çok iş kapısı açılacağı söyleniyor. Gelecek yıl sosyal yardımların tutarının 41.6 milyar lira, özelleştirme geliri hedefi ise 10.8 milyar lira olarak belirlenen tasarıya göre, personel giderlerinin 2016 bütçesinde 169.3 milyar lira olması hedefleniyor.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 8 Aralık 2015

Ek İş Başvurusu için Yorum Yapın

Kamuya 74 Bin Memur Personel Alınacak (1 Yorum)