Köyde Tavuk İşi İçin Kredi Veren Yerler

yorumsuz
346 okundu

Yeni yıl ile beraber, 2018 yılından beklentileri olanlar yeni iş fikirleri konusunda çevreden bilgi toplamaya başladı bile. Yıl içinde yeni bir iş kurmak istiyorsanız ve köyde yaşıyorsanız imkanlarınızın bu konuda oldukça kısıtlı olduğunu belirtmekte fayda var. İmkanı olan bölgeler için kümes hayvancılığı yeni yılda iyi bir gelir getirebilir. Köyde tavuk işi için kredi veren yerler konusunu sizin için detaylı bir şekilde ele aldık.

Kümes Hayvancılığı İçin Kredi

Köyde tavuk işi yapmak istiyorsanız, ancak nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız, küçük bir sermaye ile tavuk çiftliği kurabileceğinizi belirtelim. Tavuklar, hem etinden hem de yumurtasından yararlandığımız hayvanlar oldukları için getirileri çok fazladır. Tavuk besiciliği ve tavuk ticareti bu sebepten ötürü, uzun yıllardır üzerinde durulan ve insanların para kazanmak için tercih ettikleri meslek grupları içerisinde yer almıştır.

Yaşadığınız köyde tavuk işi yapmak istiyorsanız, ancak bunu geliştirerek modern hayvancılık yapmak istiyorsanız, tam donanımlı bir tavuk çiftliği kurabileceğinizi biliyor muydunuz? Peki bunu nasıl yapacaksınız? Kümes hayvancılığı ile ile ilgilenen kişiler için kredi sağlayan bankalar bulunuyor mu? Haydi, açıklayalım.

Hayvancılık Teşvik Kredileri

Hayvancılık teşvik kredileri, birçok banka tarafından sağlanan; kümes hayvancılığı ile ilgilenmek isteyenler için bir sermaye oluşturulan kredi türleridir.

QNB Kanatlı Hayvan Kredisi: QNB tarafından verilen kanatlı hayvan kredisinde çiftçiye oldukça büyük bir sermaye oluşturmaktadır. Maliyeti %85 oranında karşılamakla beraber, sizi sermaye bulma derdinden de kurtarmaktadır. Bu krediyi kullanmak isteyenler için son derece avantajlı olduğunu söyleyebileceğimiz paket, 24 ay vadeli olarak sunulmaktadır. Kümes hayvancılığı ile ilgili iseniz, siz de Finansbank’ı tercih edebilirsiniz.

Şekerbank: Şekerbank da Tavukçuluk Kredisi sunan bankalar arasında yer almaktadır. Şekerbank’ın Tavukçuluk Kredisi, bugün pek çok kişinin kullandığı bir kredidir. Şekerbank, hindi yetiştirmek için ayrı kredi sağlarken et ve yumurta tavukçuluğu konusunda da girişimcilere destek çıkmaktadır.

Hayvancılık teşvik kredisi konusunda daha fazla bilgi almak isterseniz, siz de konumuz altına sorularınızı sorabilir, bu konuda destek alabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 15 Ocak 2018

Ek İş Başvurusu için Yorum Yapın