Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Veren Bankalar

yorumsuz
270 okundu

Kredi notu düşük olanlara kredi veren bankalar konusunu bugün sizler için ele aldık. Günümüzde, para oldukça önemli bir sorun. Birçok kişi, gündelik ihtiyaçlarını ya da ani olarak ortaya çıkan ihtiyaçlarını giderebilmek için bankalara kredi alabilmek için başvuruyor. Hal böyle olunca, müşterilerine kredi sağlayan birçok kişi olduğunu da söylemek mümkün. Bankadan kredi almak tamlaması kolay ifade edilirken, ne yazık ki kredi almak için birçok şart olduğuna da değinmemiz gerekiyor. Şimdi sizler için buna değinelim.

Bankadan Kredi Nasıl Alınır?

 Bankalar, müşterilerine geri ödemeli olarak kredi hizmeti sunan yerlerdir. Tamamen yasal olarak hizmet veren bu bankalar, size sağlamış oldukları krediyi, faiz oranı işe geri çarparak size ödetmektedir. Kısaca aldığınız parayı faiz oranı ile çarparak ödeyeceğiniz yerler bankalardır. Ülkemizde, tamamen yasal olarak para ticareti yapabileceğiniz kurumların başında bankalar gelmektedir. Bunlar dışında ticaret yapan yerlere başvurmamalı, yasal olarak suç işlememelisiniz.

Bankadan kredi almak için ilk yapmanız gereken, gerekli evrakları toplayarak bankalara kredi başvurusu yapmak olacaktır. Başvuruyu doğrudan bankalara giderek yapabileceğiniz gibi, sms yolu ile de gerçekleştirmeniz mümkündür. Online bankacılıkta da bankalardan kredi başvurusu yapmanın önü açılmıştır.

Kredi Notunun Kredi Alırken Önemi Nedir?

Kredi notu, bankaların bir araya gelerek, müşterilerine kredi verirken belirlediği puan ortalaması olarak isimlendirilebilir. Kredi notu, oldukça önemli olmakla beraber, 0 ile 1900 puan arasında sınırlandırılmıştır. 1900 puana sahip olmanız kredi çekmek için son derece avantajlı olduğunuzu vurgularken, puanınız düştükçe bankalardan kredi alma ihtimalinizin düşeceğini de belirtelim.

1600 puan, bankadan kredi alabilmek için sağlamanız gereken asgari tutardır. Ne yazık ki ‘Kredi notu düşüklere kredi veren bankalar’ konusunda size örnek verebileceğimiz bir banka bulunmamaktadır. Bunun en büyük sebebi, bankaların da bu konuda kendilerini garantiye almak istemeleri ve sağlıklı ticaret yapmak istemelerinden kaynaklanmaktadır. Kredi notunuzun düşük olması halinde, siz de daha doğru ticaret yapabilmek adına, bu puanı yükseltmelisiniz. Kredi puanınız düşükse, bankadan kredi çekmeniz son derece zor bir ihtimal olacaktır.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 10 Mart 2018

Ek İş Başvurusu için Yorum Yapın