Makale Yazarak Para Kazan

30 yorum
2.545 okundu

EVDEN makale yazarak para kazanmak için 0 532 697 33 55 numarayı arayabilirsiniz.

Makale, herhangi bir konuda, bir görüşü, bir düşünceyi savunmak ve kanıtlamak için yazılan yazılara denir. Gazete ve dergilerde yayınlanır. Bir gerçeği açıklamak, bir konuda görüş ve düşünceler öne sürmek ya da bir tezi savunmak, desteklemek için yazılan yazılara da “makale” denir. Makaleler bir gerçeği kanıtlamak için yazılır. Makalelerde bilimsel verilerden yararlanılır. Makale yazabilmek aslında çok zor bir olaydır. Makalenizi istenilen şekilde yazmanız gerekmektedir. İşverenler makalelerini genel de Türkçe’ye uygun, imla hatası olmayan, akıcı bir dille yazılmış, okuyan kişileri sıkmayacak şekilde yazılan makaleler istemektedirler.

Makale yazma işinin kolay kısmı ise internet bağlantınız olduğu her yerde uzaktan bu işi yapabilmektesiniz. İşverenlerin bir çoğu sizin nerede ikamet ettiğinize veya nereden bu işi yaptığınıza önem vermezler. Önemli olan size verilen makale işlerinin zamanında teslim edebilmenizdir. O yüzden makale yazarlığı işi diğer ek işlere göre yapması kolaydır ancak yazması çok zordur.

Makale işini kolayca yapabilmek için internette bir çok örnek makale bulabilirsiniz. Makale yazma işinde kendinizi geliştirebilmek için bolca pratik yapmanız gerekmektedir. Çeşitli konular da, farklı başlıklar da bir çok makale yazarak ve imla kurallarına, yazdığınız Türkçe’ye, açık ve özgün olmasına dikkat ederek pratik yapmanız gerekmektedir. Makale yazarlığının bir okulu veya bir eğitim kurumu yoktur. O yüzden örnek makaleleri inceleyerek ve pratik yaparak bu işi kapabilirsiniz.

Makale Yazarlığı İşi Nerede Bulunur?

Makale artık büyük küçük tüm işletmeler de lazım olan bir etken haline gelmiştir. Çoğu firma makale yazdırmak için kendi bünyesinde eleman almaktadır. Genel de büyük firmalar eleman alarak bünyelerinde bu makale yazarlarını çalıştırmaktadırlar. Bu tarz büyük firmaların ilanlarını çeşitli iş ilanları sitelerinde bulabilirsiniz.

Onun haricinde evinizin rahatlığında bu işi yapmak isterseniz freelance(serbest) makale yazarı arayan bir çok kişi ve site bulabilirsiniz. Çeşitli kadın, oyun, haber vb. siteler için makale yazarları alınmaktadır. Genel de makale yazarlarında aranan en büyük etken tecrübedir. Yazılacak konu veya konular hakkında bilgisi, ilgisi veya merakı olan kişiler tercih edilmektedir. Genel de makale yazarlığı yapan kişiler bir çok konu da bilgi sahibi olduğu için bir çok internet sitesi sahibiyle serbest şekilde çalışarak güzel paralar kazanabilmektedirler.Makale Yazarı Kaç Para Kazanır?

Makale yazarları bir firma da sabit olarak çalışıyorsa belli bir miktar maaşları ve sosyal diğer güvenceleri olacaktır. Firmaların verdiği maaş oranı 1.200 ile 2.000 TL arasında değişkenlik göstermektedir. Bunun yanı sıra bir çok internet sitesinde makale yazarlığı yapan kişiler firmalarda çalışanların aksine serbest oldukları için kazandıkları miktar daha çok olmaktadır. Freelance(serbest) çalışan bir makale yazarı çalıştığı sitenin büyüklüğüne veya aldığı iş sayısına göre 500 TL’den 5.000 TL’ye kadar kazanç sağlayabilmektedirler.

EVDEN makale yazarak para kazanmak için 0 532 697 33 55 numarayı arayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 16 Kasım 2015

Ek İş Başvurusu için Yorum Yapın

Makale Yazarak Para Kazan (30 Yorum)

 1. Öğrenciyim. Sevdiğim bir seyi yaparak eğitimime katkı sağlayabileceğimi düşündüğüm için başvuru yapmak istiyorum .
  İstanbul

 2. Merhabalar,
  Makale , deneme , hikaye yaziyorum. Ilgilenirseniz cok memnun olurum.
  Iyi çalişmalar.

 3. denizlide kalıyoruum 2 üniversite bitirdim evde hangi ek iş olursa talibim üç kişilik ekibim var selamlar

 4. her ay bir gelirim olsun evden ek ıs yapayım dıorsanız ıs verıyoruz ılgılenırsenız05374157799 nodan bıldırınız

 5. Merabalar aradığım işi buldum diyebilirim yazmayı çok seviyorum lise mezunuyum fakat bu güzel yazı yazmamın önüne geçmemeli..Okul zamanında il derecelerim var birincilik o yüzden kalemime çok güveniyorum