Para Kazandıran İş Fikirleri

3 yorum
3.454 okundu

Her insan hayatının büyük bir bölümünü nasıl para kazanacağım, parayı nereden bulacağım, en hızlı parayı nerede bulabilirim gibi sorular içerisinde geçirir. Bir çok firmaya başvuru yapıp işe girip para kazanabilir yada kendi işinizi kurup para kazanabilirsiniz. 2 yönteminde kendi içerisinde zorluklar ve kolaylıklar barındırmaktadır. Her insan hayatında bir kaç kez de olsa bu düşünceler ” memur olayım rahat edeyim, özel sektör de çok para var, aslında kendi işinin patronu olacaksın he ” aklından geçmiştir.

Durum aşağı yukarı böyleyken sizler için derlediğimiz bir kaç iş fikrini inceleyebilirsiniz.

1- Danışmanlık

Danışman olmak için, insanların çalışmayı düşündükleri bir alanda kendinizi danışman olarak sunabilmeniz ve bunun için de o alanda uzmanlığa sahip olmanız gerekir. Örneğin kariyerinizde bir ilaç şirketinin büyük depolarını yönetmişsinizdir, yıllarca büyük bir ayakkabı üreticisinin pazarlama işlerini yapmışsınızdır, kozmetik dükkanı veya restaurant zinciri kurmuşsunuzdur. Bu deneyiminizi benzer işleri yapmak isteyenlere yardım etmek için kullanabilirsiniz ve geçmişte yaptığınız hataları tekrarlamazsınız. Danışmanlık firmaları birden fazla kişi/firma destek verebildikleri için yine güzel bir iş fikri olarak yer almaktadır.

2- Editörlük

İnternet üzerinde ki site sahiplerinin bir çoğu vakit sorunu yüzünden yoğun olarak sitelerine editör aramaktadır. Çeşitli siteler de böyle müşterilere erişebileceğiniz gibi, birden fazla müşteri ile çalışarak gerçekten güzel paralar kazanabilirsiniz.

3- Ek İşler(nikah şekeri, sabun kutulama vs)

Ek işler genel de evden çıkamayanlar için (ev hanımları, engelli olanlar) için idealdir. Bu tarz işleri tek başınıza veya birden çok kişiyle beraber yapabilirsiniz. Birden çok kişiyle de anlaşma sağlayarak güzel paralar kazanabilirsiniz.

4- Freelance (serbest çalışma)

Bu terim genel de bilgisayar ile ilgili meslekler de çalışanlar da çok görebilirsiniz. Programcılar, tasarımcılar vs. kişiler bilgilerini tek bir firmaya girip çalışmak yerine birden fazla müşteriye bilgilerini kullanıp hizmet vererek para kazanmayı amaçlarlar. Eğer gerçekten bilginiz var ise güzel paralar kazanabilirsiniz.

Sizlere 4 adet iş fikrinden kısaca bahsetmiş olduk. Bu tarz ve bir çok iş fikrini araştırmalarınız sonucunda elde edebilir veya bu tarz iş fikirlerinden ilham alıp bambaşka iş fikirleri ortaya çıkartabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 21 Ekim 2015

Ek İş Başvurusu için Yorum Yapın

Para Kazandıran İş Fikirleri (3 Yorum)