Parayı Doğru Harcamak

4 yorum
590.448 okundu

Para! Olmazsa olmaz olan bir madde hayatımızda. Onsuz ne su alabilirsiniz ne ekmek. Şimdilik sadece aldığımız nefese yani havaya para ödemiyoruz. Ama zaten o da bizde kalmıyor. Aldığımız gibi geri veriyoruz. Bizim olacak her şeye bir bedel ödüyoruz. Kazandığımız her kuruşu, bir biçimde harcıyoruz.

Sizce parayı kazanmak mı zor yoksa harcamak mı? Bu sorunun cevabı aslında çok basit ve herkesin aynı vereceği cevap ise; Tabi ki kazanmak…

İyi kötü, ünvanlı ünvansız, bir şekilde her insan hayatında para kazanmaya çalışmaktan başka bir şey yapmıyor. Bir şekilde her insan para kazanabiliyor ve ihtiyaçları doğrultusunda harcama yapıyor. Para hayatımızı sürdürmek, hedeflerimize ulaşmak için kullandığımız bir araçtır. Onu hayatın amacı haline getirmek insanları yanlış yollara sürükleyebilir. O zaman para, huzur yerine huzursuzluk getirir. Amaç şeklinde kazanılan parayı harcamak zor olur, sürekli biriktirme yoluna gidilir. Bu da saplantılı bir yaşam demektir.

Para Nasıl Doğru Harcanır?

Kazandığınız parayı ihtiyaçlarınız doğrultusunda harcayın. Onun dışında eğer çok zengin değilseniz gereksiz harcamalardan kaçının.

Paranızı biriktirmeye özen gösterin. Para biriktirmek çok zor bir eylemdir. Dışarı da bir çok güzel şey size ” beni al, al beni” diye suratınıza karşı bağırırken para biriktirmek çok zor bir hale geliyor. Ancak para biriktirdiğiniz de hem sizin için hemde varsa aileniz için zor durumlar da kullanabileceğiniz tam anlamıyla “hayat kurtarıcı” bir duruma gelmektedir.

Zahmetsiz kolay yollardan kazanılan paraları harcayanlar bilinçli olmaya gerek duymazlar. Öğrendikleri onlara yeter. Zaten çevrelerinde yön verenleri çoktur. Akıllarını çalıştırmaları gerekmez. Bildiklerini tekrar ederler. Ta ki, yolun sonu gelene kadar. Siz siz olun paranızı doğru harcamaktan asla vazgeçmeyin.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , ,
Eklenme Tarihi: 31 Ekim 2015

Ek İş Başvurusu için Yorum Yapın

Parayı Doğru Harcamak (4 Yorum)