Sağlık Personeli Alımları

yorumsuz
699 okundu

Üniversitelerin 2 yıllık sağlık veya 4 yıllık tıp bölümlerinden mezun olan kişiler sağlık personeli olarak çalışmaya başlarlar. Dünya genelinde 2 çeşit hastane bulunur. Bunlar, devlet hastaneleri ve özel hastanelerdir. Devlet hastanelerinde işe girmek için bir kaç prosedür bulunmaktadır. Devlet hastanesinde çalışmak hem maaş konusunda hemde sosyal imkanlar konusunda sizi rahat ettirecek kurumlardır. Çünkü çoğu iş yerlerinde ki çalışan insanlar acaba maaşımı alabilecek miyim? acaba sigortam yatacak mı? endişeleri taşımaktadırlar. Ancak devlet hastaneleri devlet eli altında olduğu için böyle bir kaygı yaşanmamaktadır. Devlet hastanelerinde çalışabilmek için üniversiteden mezun olduktan sonra 2 senede bir yapılan KPSS sınavlarına girmeniz gerekmektedir. KPSS sınavından aldığınız puana göre devlet hastanelerinde açılan ilanlara başvuru yapabilirsiniz. Başvurularınız puanlarınıza ve bilgi birikiminize göre değerlendirilir ve buna göre işe alınırsınız.

Özel hastaneler de ise durum farklıdır. Özel hastanelerin herhangi bir firmadan farkı yoktur. Çeşitli kariyer sitelerinde özel hastanelerin ilanlarını görebilirsiniz. Bu tarz işlere başvurmak için yine üniversite mezunu olmanız ve bilgi birikiminizin olması gerekiyor. Özel hastanelerin ilanlarına başvuru yaptığınız da sizi değerlendirmeye alıp eğer isterlerse sizi işe alabilirler.

Güncel Sağlık Personeli Alımları Yapılan Bölümler

– Hemşire
– Sağlık Memuru
– Diş Doktoru
– Tıp Teknisyeni
– Hasta Taşıma Personeli
– Ameliyathane Personeli

Sağlık personeli alımları 2 türlü gerçekleşir. Biri sınavla, bir diğeri de direk başvuru iledir. Sizde tıp alanında yer alan bölümlerden mezun iseniz ve bu işlere başvurmak istiyorsanız yazımız da yer alan başvuru adreslerini kullanabilirsiniz.

Sağlık Personeli Alımları ilanları için aşağıda yer alan link adresini kullanabilirsiniz.

http://www.yenibiris.com/is-ilanlari?q=sa%C4%9Fl%C4%B1k%20personeli

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , ,
Eklenme Tarihi: 19 Kasım 2015

Ek İş Başvurusu için Yorum Yapın