Türkiye’de Kariyer Yapmak

yorumsuz
1.014 okundu

Ülkemiz de işsizlik oranları çok fazlayken ve ülke de ki 5 gençten 4’ünün üniversite mezunu olduğunu düşünürsek tüm iş arayanların, kariyer yapmak isteyenlerin aklında ki tek soru; Türkiye’de Kariyer Yapmak

Türkiye bir çok meslek dalı için uygun çalışma şartları, bir çok alternatif sunuyor. Ancak bunun dışında kalan mesleklerde olduğu için ülke de çalışarak hem kendi kariyer planlarına hemde ülkesine bir şekilde destek olacak genç ve yetenekli bireyler yurtdışına çıkmak zorunda kalıyor.

Kısaca örnek vermek gerekirse, bilim insanlarının çalışma alanları ülkemiz de pek gelişmiş olmadığı için genel de bu mesleği tercih edenler daha okula yeni başlayan kişiler bile olsalar ” okul bitince yurtdışına gideceğim ” demek durumunda kalıyorlar. Aslında sadece bu örnekte ki gibi bilim harici diğer bir çok meslekte de bu durum mevcuttur.

Türkiye’de kariyer yapmak bir çok insan için pek cazip olmasa da ülkenin ileriye daha hızlı gidebilmesi için yurtdışına gitmek yerine ülke de kalarak bir şekilde orada ki şartları iyileştirmeye çalışmaları ve yeni fırsatlar yapmaları gerekiyor.

Yurtdışında ki bir çok imkan özellikle genç kesimin dikkatini çektiği için, daha iyi bir hayat daha iyi bir yaşam isteyenler yurtdışına gitmeyi tek çare olarak görmektedir. Bunun en büyük sebebi Türkiye’de yeterli kaynak ve imkanların olmadığıdır. Bu tarz imkanlar ve kaynaklar ülkemiz de çoğaldıkça üniversiteden mezun olan insanlar yurtdışına gitmek yerine ülkede ki kariyer fırsatlarını değerlendireceklerdir. Ancak bu durum pek kısa süre de gerçekleşecek gibi görünmemektedir.

Siz siz olun kariyeriniz için her zaman önce ülkenizi düşünün, eğer elinizden geleni yapmanıza rağmen bir işe yaramıyorsa o zaman size pek yapacak başka bir şey kalmıyor.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , ,
Eklenme Tarihi: 15 Ekim 2015

Ek İş Başvurusu için Yorum Yapın