Yoga ve Pilates Salonu Açmak

yorumsuz
19 okundu

Ek iş yapmak isteyenler, hobi edinmek isteyenler veya meslek edinmek isteyenler için spor salonları, oldukça popüler iş alanlarındandır. Son yılların trendi olan pilates hocalığı ya da yoga koçluğu yapmak, çok fazla sermaye gerektirmeden yapılan ve yüksek kazanç sağlayan etkinlikler arasındadır.

Pek çok pilates merkezi veya MEB’e bağlı pek çok sertifika kuruluşundan eğitim, seminer ya da sertifika alınarak pilates koçluğu yapılabilir.

Pilates Hocalığı Nasıl Yapılır?

Pilates ya da yoga hocalığı yaparak hem kendi salonunuzu açabilir hem pek çok şehirde, çok sayıda bulunan spor salonlarında eğitim vererek, gelir elde edebilirsiniz. Pek çok merkezde verilen pilates sertifikaları, birkaç aylık eğitimlerden sonra edinilebilmektedir. Pilates salonu açmak veya KOSGEB kadın girişimci kredileri, hibeleri için başvuru yaparak, sermayeyi karşılamak alternatifler arasındadır.

Pilates Salonu Nasıl Açılır?

Uygun lokasyonu bulduktan sonra bir apartmanda, binaların mağaza- dükkan bölümlerinde pilates salonu açılabilir. Oldukça kolay tasarım edilen salonlar için neredeyse sadece spor halıları yani matler yeterlidir.

Yoga salonları için de sadece mat yeterli olmaktadır. Boydan boya bir ayna ile pilates- yoga salonu kolaylıkla dizayn edilir. Müzik sistemi içinse hoparlör ve mobil uygulamalar yeterlidir. Az sermaye ile hazırlanabilen pilates salonları için, bazı spor salonlarından kiralama yapılabilir.

Yoga etkinlikleri bulunmayan spor salonlarıyla görüşerek, salon kiralayabilir bu sayede hazır müşteriler elde edebilirsiniz.

Yoga- Pilates Hocalığı İle Para Kazanmak

Spor koçluğu, personal trainer, pilates hocası, yoga eğitmeni olmak için çeşitli sertifikalara sahip olmak gereklidir. Ancak spor okulu öğrencileri, beden eğitimi bölümü öğrencileri ve mezunları ile pek çok spor dalında etkin olarak faaliyet gösteren kişiler antrenörlük yapabilmektedir.

Özellikle sporculardan eğitim almak, sertifika gerektirmeyen ve sporda etkin başarı sağlayan unsurlar arasındadır. Kadın kulübü kurmak, tesettürlü gruplara yoga- pilates eğitimleri sunmak, favori meslekler arasındadır. Ders saatleri minimum 50 dakika olup en az kişi başı 100 TL’den başlar.

150- 200 TL’ye kadar verilen özel ve grup dersleri ile kısa sürede yüksek kazançlar elde edilebilir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 8 Ocak 2019

Ek İş Başvurusu için Yorum Yapın