Youtube ile Para Kazanmak

yorumsuz
35 okundu

Youtuber olmak, yeni neslin en favori mesleklerinden biridir. İnternet ortamında eğlenerek para kazanmak, videolar hazırlayarak binlerce takipçi edinmek, trend meslekler arasında olmayı sağlıyor.

Youtube ile para kazanmak, özel uğraş ve zaman gerektirir. Takipçi satın alarak yapılan çalışmalar, gerçek takipçiler edinmek ve popüler bir kanal yaratmak için zaman ve özel yeteneklere ihtiyaç vardır. Öncelikle iyi videolar hazırlanmalı ve ilgi çekecek yayınlar yapılmalıdır.

Youtube’dan Nasıl Para Kazanılır?

Youtube sosyal medya platformu, üyelik ve kanal sistemi sunan bir platformdur. Sisteme kayıt olan her kullanıcı, kendi kanalını oluşturabilir. Sistemde ayarlar kısmına giriş yapılarak, ülke ve para birimi tercihleri yapılır. Sonrasında ise izlenme oranlarına, tıklanmalara göre para kazanılabilir.

Youtuber olmak, popülariteye, izlenmeye ve takipçi sayılarına bağlıdır. Zamanla oluşacak hayran kitleleri ile yüksek miktarlarda kazanım sağlanabilir. Günlük yayın yapmak, kaliteli videolar hazırlamak, ilgi çeken, bilgi içerikli veya çok eğlenceli yayınlar yapmak, bu işin püf noktasıdır.

Youtube’dan Para Kazanmak İçin Hesap Oluşturma

Öncelikle Youtube sitesine üye olun ve bir hesap açın. Ayarlar sayfasından, hesap özelliklerini seçin. Lokasyon bilgilerinde Türkiye görünmüyor ise Amerika lokasyonu seçilmelidir. Ardından ‘’Kanalım’’ sekmesine tıklayın ve ‘’Düzenle’’ butonu ile düzenleme yapın.

  • Hesabımı etkinleştir linkine tıklayın
  • Telif unsuruna özen gösteren Youtube, hesapların telifli içerik paylaşmaması yönünde çalışma sağlar.
  • Hizmet Kullanım Şartları kısmını onaylayarak, hesabın aktive olmasını sağlayabilirsiniz. Sonrasında ise ‘’Videolardan Para Kazan’’ sekmesine tıklayarak işlemi tamamlayabilirsiniz.

Hazırlanan videoların içerikleriyle alakalı bölümde, hangi tür tanıtım ve reklam ürünlerinin yer alması gerektiğini opsiyonlardan seçebilirsiniz. Bindirme olarak nitelendirilen ‘’Overlay’’ reklamları, yayın ekranında sunulur. Minik banner şeklinde sunulan ve videoların alt kısmında gösterilen overlay seçenekleri değerlendirilebilir.

Sonrasında ‘’True View’’ sekmesini seçerek, akış açı görüntü modunu işaretleyebilirsiniz. Eğlenceli videolar, bilgi kanalları, belgesel kanalları, dizi filmler, konsol oyunları yayınları gibi pek çok seçenekte, yayın kanalı oluşturarak popüler bir kanal yapabilirsiniz.

Youtube üzerinden para kazanmak için bilgisayar programlarını iyi kullanmanız gereklidir. Sadece görsel eklentiler değil, birleştirme- bütünleştirme, grafik tasarımları ve video programlarında güncel uygulamaları kullanarak, zaman içerisinde yüksekkazançlar elde edebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 7 Ocak 2019

Ek İş Başvurusu için Yorum Yapın